O klubie

Stowarzyszenie Klub Sportowy „SKS GRASS-HOPPER Kalwaria” został założony w 2011 roku. Inicjatorami oraz założycielami klubu są Bogdan Biela – prezes klubu oraz Eugeniusz Olesiak – trener klubowy.W klubie od samego początku stworzono doskonałe warunki do ćwiczeń poprzez wyposażenie w markowy i atestowany (FIE) sprzęt.

Po spełnieniu warunków uzyskano licencję Polskiego Związku Szermierczego, co umożliwiło start jego członków w zawodach ogólnopolskich. W niespełna rocznej działalności Klub portowy Grass-Hopper Kalwaria na arenie kraju zapisał się pierwszymi sukcesami.

Pomimo tak młodego wieku Stowarzyszenie Klub Sportowy GRASS-HOPPER Kalwaria stworzyło już wspaniałą historię sportową – organizuje corocznie turnieje ogólnopolskie, jego zawodnicy już są na wysokich pozycjach klasyfikacji ogólnopolskiej, reprezentanci biorą udział w wielu turniejach ogólnopolskich.

Nazwa klubu wywodzi się od głównego sponsora – firmy GRASS-HOPPER Polska, Barwy klubu czerwono-żółte są barwami miasta – Kalwarii Zebrzydowskiej.

Klub przede wszystkim jest oparty o szkolenie dzieci i młodzieży ale także istnieje sekcja rekreacyjno-amatorska przeznaczona dla miłośników tego mistycznego sportu.

Naszym celem jest przygotowanie zawodników do osiągnięcia wyników sportowych na arenie międzynarodowej.

Naszą misją jest propagowanie wspaniałej dyscypliny jaką jest Szpada Sportowa. Połączenia sztuki precyzyjnej walki, planowania, braterstwa oraz prawości.

Licencja PZS

Statut Stowarzyszenia